O nás, o Brazílskom PAO

Spoločnosť Brazílske pao je slovenská firma, ktorá vyrába produkty z tapiokovej múky v rôznych tvaroch podľa originálnej receptúry. Do produktov vyberáme čo najkvalitnejšie potraviny, ktoré spracujeme len miešaním a tvarovaním. Nepridávame žiadne aditíva ako sú stabilizátory, regulátory, arómy a kozervanty (nie sú potrebné – výrobky sú mrazené). Tapiokový škrob používame originálny čistý, vaječnú melanž 99,8% (tie 0,2% je kyselina citrónová), zo syrov používame eidam a parmezán.

Čo je tapioka?

Túto (pre nás nezvyčajnú) surovinu používali už starí Mayovia na svoje zasýtenie. Tapioka je chuťovo takmer neutrálny škrob, ktorý sa získava zo spracovaného a vysušeného koreňa manioku jedlého, známeho tiež pod názvom cassava.

Tapioka je zdravým a bohatým zdrojom uhľohydrátov, ktorých obsahuje asi 88%, s nízkym obsahom bielkovín (cca 0,2%) a takmer bez tukov (cca 0,02%). Keďže patrí medzi prirodzene bezlepkové potraviny, je ideálnou súčasťou bezlepkovej diéty.  Aj pre ľudí, ktorí netrpia celiakiou, je tapioka prínosná pre svoj pozitívny vplyv pri úľave od tráviacich ťažkostí.  Z hľadiska energetického obsahu je tapioka pomerne kalorická (100 g dodá energiu asi 300 kalórií), avšak dokáže rýchlo a na dlhšiu dobu zasýtiť.